суббота, 16 декабря 2017 г.

16 грудня – день Івана Мовчальника: все, що потрібно знати і заборонено робити


За народним і церковним календарями 16 грудня святкують пам'ять преподобного Івана Мовчальника, передає Корупція.Інфо

Історія Івана Мовчальника

За біблійними переказами, ще хлопчиком Іван Мовчальник почав вивчати Святе Письмо і молитися. Після смерті батьків юнак роздав частину своєї спадщини бідним, решту пожертвував на будівництво храмів і пішов у монастир, де прожив 10 років, поки його не призначили єпископом колонійської церкви.

Однак незабаром Іван, пригноблений втручанням уряду в духовні справи, залишив свій пост і відплив до Єрусалиму, де став простим послушником в лаврі преподобного Сави. Там він прийняв обітницю мовчання, а пізніше, бажаючи цілковитого усамітнення, покинув обитель і оселився в пустелі. Протягом дев'яти років він прожив на самоті, харчуючись травами. Згодом ігумен Савва все ж умовив Іоанна повернутися в обитель. У лаврі преподобний провів 66 років, зцілюючи людей силою своєї молитви.

Що не можна робити в день Івана Мовчальника

Вважалося, що в цей день треба менше говорити і навіть писати. Слова без зайвої необхідності в цей день намагалися не вживати. Вірили, що той, хто на Івана весь день промовчить, той весь рік красномовний буде.

Традиції на Івана Мовчальника

Зранку бажано було тихо постояти перед іконою Івана Мовчальника, помолитися "про себе", осмислити свої вчинки і помисли. Вважалося, що саме Іван Мовчальник зцілює душевнохворих, тому за них особливо активно варто помолитися в цей день.

Наші предки вірили, що мовчання в цей день не тільки позбавить від негараздів, а й приверне до людини удачу.

Прикмети на Івана Мовчальника

16 грудня українці передбачали погоду на 12 місяців наступного року. Адже, за астрономічним календарем, починається зимове Сонцестояння, яке триватиме до 28 числа цього місяця.
Previous Post
Next Post