понедельник, 30 июля 2018 г.

Відключення аналогового телебачення з 1 серпня: як перейти на цифру і не залишитися без ТБ




В Україні найближчим часом буде відключено аналогове мовлення. Дізнайтеся, як буде відбуватися перехід на цифрове телебачення і що робити, щоб не залишитися зовсім без ТБ


Кабінет Міністрів України 3 червня 2018 року назвав остаточні терміни переходу від аналогового до цифрового мовлення. У серпні аналогове телебачення буде відключено в Києві, Кропивницькому та областях. А до травня 2019 року антени, на які ловлять телевізійний сигнал мільйони українців, стануть металобрухтом.

З 1 вересня аналогове мовлення припиниться по всій Україні. Винятком стануть телеканал «UA: Перший», місцеві канали, аналогові канали на території проведення бойових дій і в деяких прикордонних районах. Перехід на цифрове телебачення – це одна з вимог Женевського меморандуму, який Україна підписала ще в грудні 2006 року. Аналогове мовлення створює перешкоди для цифрових станцій, навіть сусідніх країн. До того ж аналоговий сигнал заважає повноцінному запуску швидкісного мобільного 4G-інтернету в Україні. Цифрове телебачення – це більш сучасна технологія, яка має такі переваги, як висока якість зображення і звуку, стабільний сигнал, можливість приймати більше каналів.
Тут виникають дві проблеми. По-перше, як підключитися до цифрового телебачення? По-друге, що робити жителям тих місцевостей, де поки не ловить цифровий ефірний сигнал.

Експерти попереджають, що без ТБ можуть залишитися п’ять мільйонів українців. Як не опинитися в їх числі і що зробити, щоб пристосувати свій телевізор для прийому цифрового сигналу, розповістьPoliteka.

Як підключити цифрове телебачення?

Якщо в населеному пункті, де ви проживаєте, підтримується цифровий ефірний сигнал, то для того, щоб не залишитися без ТБ, потрібно купити і встановити ТВ-тюнер. Або ж придбати новий телевізор, в який тюнер вже буде, швидше за все, вбудований. Але якщо така покупка не всім по кишені, то вартість ТВ-тюнерів починається від 320 гривень. Хоча чиновники обіцяють, що ті, хто зовсім не в змозі купити собі такий пристрій, отримає його від держави.


Для підключення цифрового телебачення тюнер Т2 з’єднують з ефірної антеною і телевізором. Потім в стартовому меню потрібно налаштувати канали. У Нацраді з питань телебачення і радіомовлення заявляють, що будуть доступні мінімум 32 безкоштовних каналу в цифровій якості, а в деяких регіонах навіть 48 каналів.

Хто може залишитися без ТБ і як цього уникнути?

За різними оцінками, зона покриття цифровим сигналом в Україні становить 80-85% населення. Одним областям пощастило більше, наприклад, в Чернігівській області цифрове покриття становить майже 100%. Іншим – трохи менше, так в Сумській області покрито цифровим сигналом 95%, в Запорізькій, Львівській та Рівненській областях – близько 85%, у Вінницькій, Житомирській та Волинській – приблизно 80%. Жителі маленьких сіл, які ловлять телевізійний сигнал на кімнатну або виносну антену, після відключення аналогового мовлення, можуть залишитися взагалі без ТВ-сигналу. Зараз в список українських населених пунктів, де можуть виникнути труднощі з прийомом цифрового ефірного сигналу, входить близько 300 сіл.

Що ж робити жителям тих 15-20% територій, які ще не покриті цифровим сигналом? Їм поки доведеться в якості альтернативи використовувати супутникове мовлення. Підключати його доведеться виключно за свій рахунок.

Але є і хороша новина. Через відключення аналогового сигналу вивільняться частоти, які мобільні оператори зможуть використовувати для покриття сіл мобільним зв’язком і швидкісним інтернетом. Так що місцевим жителям не загрожує дефіцит інформації і спілкування.
Previous Post
Next Post